Bi Soralım ? – Blog, Bilgi, Firma Rehberi

ATATÜRK’E MEKTUP VAR

ATATÜRK’E MEKTUP VAR
Kerem UÇAR
Kerem UÇAR( ucarr.kerem@gmail.com )
452 views
07 Mayıs 2019 - 21:57

“İki Mustafa Kemal var. Biri ben, fert olan, fani olan Mustafa Kemal. İkinci Mustafa Kemal’den ise ancak “Biz” diye bahsedebilirim. Yani sizler, çalışan köylü, uyanık, münevver, milliyetperver vatandaşlar… İşte o Mustafa Kemal ölmez.” demiştin ya Atam, bahsettiğin 2. Mustafa Kemal hastalandı adeta. Güçlükle ayakta tutuyoruz.

Eski sağlığına kavuşturmak için uğraşıyoruz, karşımıza çıkan engelleri tek tek aşıyoruz ama yeterli olmuyor.

Bizi yolumuzdan yıldırmaya çalışanlar, seni unutturmaya çalışanlar mevcut günümüzde. Atatürk’ ü unutun diyemiyorlar açıkça belki ama amaçları bu yönde görüyoruz.

Kurucu önderimiz, ilk reisicumhurumuz, başkomutanımız ve başöğretmenimiz, Mustafa Kemal Atatürk, Senin gibi bir lider, senden sonra cumhurbaşkanı olmadı, olmayacak belki de.. Sen ki elinde imkanın varken milletini düşünürek askeri bir diktatörlük yönetimi ya da yeniden saltanatı değil vatandaşın yönetimde söz sahibi olduğu CUMHURİYET ‘i istedin ve kurdun.

Demokrasi’ye inandın ve bize Türkiye Cumhuriyeti’ni miras bıraktın, Ama değerini bilemiyoruz. Senin hediye ettiğin haklarla sana karşı çıkanlar var günümüzde.

Zannediyorlar ki askeri dehan sayesinde, verdiğin kararların ordumuzun da gücüyle başarıya ulaşmasaydı, hatta hiç var olmasaydın da biz TÜRK kalacaktık. Dinimiz İslâm olacaktı.

Bilmiyorlar ki senin kararların, ordumuzun da gücüyle başarıya ulaşamasaydı biz Yunan, İngiliz, Alman, Fransız olacaktık. Tarihimizden, dinimizden hatta taşıdığımız TÜRK ismi ve TÜRK kimliğinden haberimiz dahi olmayacaktı. Anlatmaya çalışıyoruz, başarıya ulaşacağız inşallah.

Sana saldırıyorlar, Dinsizdi diyorlar, ayyaş diyorlar cahil insanlar. Sen de biliyordun bunları ama azalmadılar.

“Benim adım ‘çok içer’ diye çıkmıştır. Filhakîka ben, öteden beri içerim. Fakat istediğim zaman bunu keserim; karıştırmam. İçki, sâdece benim keyfim içindir. İçki yüzünden vazîfemi bir an geri bıraktığımı hatırlamıyorum. Daha gençken, manevralara çıkılmadan önce, muhabbete dalarak sabaha yakın zamanlara kadar içsek bile ben, bazen uyumadan saatinde vazîfem başına gider ve görülecek işi bir dakika geri bırakmazdım. İçki ve vazife, iki ayrı şeydir. Birbirine dokunacak yerde vazifeyi elbette keyfe tercih etmeli, içkiyi behemehâl kesmeli.” (Kaynak: KARAL (Ord. Prof.), Enver Ziya (1927-10-20). Fatih ÖZDEMİR Atatürk’ten Düşünceler (kitap) (Türkçe), 211. sayfa. Ankara: ODTÜ Yayıncılık.) demiştin. Bu cahiller seni özel hayatınla vurmaya çalışıyorlar, aslında yediğin yemeğin, içtiğin içkinin onları ilgilendirmediğini anlamak istemiyorlar.

Sana “dinsiz” diye iftira atanlar ilk çıkarlarında, para, şan-şöhret, üç karış toprak ya da bir koltuk uğruna Allah’ ı, günahı, imanı unutarak kul hakkına giriyorlar ama bunu görmüyorlar.

Reklam olsun diye namaz kılıyorlar, camiye gidiyorlar. Bir yetimin başını okşarken poz veriyorlar…

Bu tabuları yıkamıyoruz. Narkoz etkisinden çıkamayan insanları uyandıramıyoruz… “Benim naçiz vücudum elbet toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” diyen seni beğenmeyenler, ben gidersem devlet yıkılır diyene aşıklar.

Ama olsun. Vazgeçtiğimiz, yıldığımız, yıkıldığımız, yolumuzdan döndüğümüz yok. Aramızda senin izinden dönmeyi düşünen de yok.

Elbet bir gün başaracağız, Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmek, parçalamak, yıkmak isteyenlere Allah’ın izniyle fırsat vermeyeceğiz. Seni unutturmak isteyenleri amaçlarına ulaştırmayacağız.

Seni mumla arıyoruz Atam. Kalk gel artık mümkünse, biz seni çok özledik, Biraz da cennet özlesin…Bir mesaj yaz…

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Yandex.Metrica

Sitemizdeki Tüm Yazılar Bisoralim.Com'a Aittir. 2019 Tüm Hakları Saklıdır Yandex.Metrica