Bi Soralım ? – Blog, Bilgi, Firma Rehberi

Baş Ağrısı Çeşitleri

Baş Ağrısı Çeşitleri
83 views
20 Nisan 2019 - 4:06
Baş Ağrısı Çeşitleri

Gerginlik:

Yetişkinler ve gençler arasında en sık görülen baş ağrısı türüdür. Gerilim baş ağrıları ayrıca stres baş ağrıları, kronik günlük baş ağrıları veya ilerici olmayan kronik baş ağrıları olarak da bilinir. Hafif ve orta şiddette kronik ağrıya neden olarak, zamanla gelir ve gider.

Küme:

Bu baş ağrıları en şiddetli fakat en az yaygın olanıdır. Ağrı yoğun ve gözlerin arkasındaki yanma ya da delici bir ağrı gibi hissedebilir. Küme baş ağrıları , birkaç haftadan birkaç aya kadar süren gruplar halinde ortaya çıkar. Aylar veya yıllar boyunca gidebilirler, ama sonra geri dönerler.

Sinüs:

İltihaplı sinüsler yanaklarınızda, alnınızda ve burnunuzun köprüsünde ağrıya neden olabilir. Genellikle burun akıntısı, ateş , kulaklardaki basınç ve yüz şişmesi gibi diğer sinüs semptomları aynı anda ortaya çıkar.

Migren:

Migren baş ağrıları birkaç saatten birkaç güne kadar sürebilir ve genellikle ayda bir veya birkaç kez ortaya çıkar. İnsanlar genellikle migren ile birlikte başka semptomlara da sahiptir, bunlar: ışığa, gürültüye veya kokuya duyarlılık; bulantı veya kusma; iştah kaybı; ve mide veya karın ağrısı rahatsız. Migren baş ağrısı çeken bir çocuk soluk dönebilir, baş dönmesi, bulanık görme, ateş ve mide bulantısı olabilir.

Karışık Baş Ağrısı Sendromu:

Bu tip baş ağrısı aynı zamanda dönüştürülmüş bir baş ağrısı olarak da bilinir ve hem migren hem de gerginlik baş ağrıları belirtileri içerir. Yetişkinler ve çocuklar karışık baş ağrıları yaşayabilir.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizdeki Tüm Yazılar Bisoralim.Com'a Aittir. 2019 Tüm Hakları Saklıdır Yandex.Metrica