Bi Soralım ? – Blog, Bilgi, Firma Rehberi

Çörek Otu İle Et Benleri Tedavisi

Çörek Otu İle Et Benleri Tedavisi
122 views
23 Şubat 2019 - 18:46

Et beni genellikle kahverengi veya et renginde olur. Saplı ve oldukça yumuşak oluşumlardır. Et benlerinin neden oluştuğu tıbben bilinmemektedir. Ancak et benleri özellikle şişmanlığa yatkın ve obez hastalarda daha çok görülmektedir. Ayrıca et beni olan kadınların gebelik dönemlerinde et benlerinin sayısının arttığı gözlemlenmiştir. Et benini yok etmenin çeşitli tedavi yöntemleri vardır. Biz bu yazımızda et benlerinin bitkisel tedavisi üzerinde durduk. Yazımızın devamında et benlerinin çörek otu yağı ile nasıl tedavi edildiğini ve çörek otu yağının sağlık açısından nelere faydalı olduğunu bulabilirsiniz.

Çörek Otu Yağı Nedir?

Çörek otu yağı, latince ismi Nigella Sativa olan çörek otu bitkisinin tohumlarının ezilmesi ile elde edilen yağdır. Ayrıca bu tohumlara Siyah Kimyon‘da denilmektedir. Çörek otu yağı yüzyıllardır Orta Doğu ve Güney Asya’da çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Çörek Otu Yağının Faydaları

Yapılan araştırmalar çörek otu yağının etkili bir antioksidan, antibakteriyel ve anti-enflamatuar olduğunu göstermiştir. Bu araştırmaların sonucu olarak çörek otu yağı; enfeksiyonların tedavisinde, sindirim sisteminin güçlendirilmesinde ve aşağıda sıraladığımız rahatsızlıkların tedavisinden kullanılmaktadır.

  • Baş ağrıları
  • Diş ağrıları
  • Burun tıkanıklığı
  • Nezle ve grip
  • Sindirim ve mide-bağırsak sorunları
  • Saç ve cilt problemleri
  • Alerjiler
  • Diyabet

Et Benlerinin Çörek Otu Yağı İle Tedavisi

Et benlerinin tedavisinde bitkisel olarak çörek otu yağı kullanılmaktadır. Et beni olan bölgenize günde bir çay kaşığı çörek otu yağını sürün ve bir çay kaşığı da için. Bu bitkisel tedaviye yaklaşık olarak 3 hafta devam etmeniz öneriliyor.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizdeki Tüm Yazılar Bisoralim.Com'a Aittir. 2019 Tüm Hakları Saklıdır Yandex.Metrica